www.ppcarp.cz

Recenze produktů

Dvoudílné pruty KORUM OPPORTUNIST XTND – 10′ 2.25lb

Již delší dobu jsem přemýšlel nad tím, že bych do své výbavy potřeboval lehké, kaprové pruty, se kterými si budu užívat každý souboj s chycenou rybou. Tedy i s menšími kapry, cejny, nebo líny, prostě užívat si lov celkově, ať je ryba velká, nebo malá. Jenže s klasickými „děličkami“ menší rybu téměř necítím na prutu. Když tedy firma KORUM přišla v roce 2021 na trh s novinkou v podobě dvoudílných prutů řady OPPORTUNIST, nebylo co řešit :-). Jedná se totiž o pruty s označením XTND, které mají teleskopickou spodní část prutu pro snížení transportní délky, ideální pro lov širokého spektra rybích druhů.

Je zde tedy velká výhoda, že transportní délka prutu se zkracuje na příjemných 122cm, přestože celkově se jedná o prut délky 3m. Pro tzv „šoulačku“ je to ideální volba. Během chvilky jsem si zamiloval vycházky, kdy pouze s batohem na zádech a pruty v ruce vyrážím kolem různých tůní a prochytávám i více míst během jedné vycházky, neboť s těmito pruty jsem nyní opravdu mobilní. Zároveň je zde ale velmi důležitý aspekt, že pruty jsou po rozložení plnohodnotně „kaprové“ a s poklidem s nimi mohu zdolat i většího kapra.

Zvolil Jsem gramáž prutu 2.25lb a myslím, že je to ideální volba pro užívání si i menších druhů ryb. Přitom akční rádius prutu je tak velký, že i s vyšší váhou úlovku si bez problémů poradí. Já používám tyto pruty především na krmítkovou položenou, tedy s methodmixem, krátkým návazcem a menším háčkem a za sebe mohu tento produkt od firmy KORUM hodnotit na výbornou a všem ho doporučit. Zdolávání i menších kaprů je s těmito pruty úžasné a prut pracuje skvěle. Teleskopický díl je pevný, v žádném případě se nezasune během lovu. Zároveň je úžasné, jak tenký je celý blank tohoto prutu. Celý design je velmi povedený, moderní a s rukojetí v korkovém provedení prostě nemají chybu. Tento prut vřele doporučuji všem, kteří si chtějí užívat souboje s širokým spektrem druhů ryb a chtějí být mobilní, aby byli schopni rychle měnit lovná místa. Pro více informací o prodeji tohoto produktu navštivte stránky firmy CHYTIL.

\\ za ppcarp Petr Tombik Bařina

Digitální váha KORUM

V této nové rubrice bychom vám rádi postupně představovali produkty prodávané firmou Chytil, které vlastníme a jsme s nimi spokojeni. Jako první produkt jsem vybral elektronickou váhu od firmy Korum. Tato lehká a poměrně malá digitální váha má váhový rozsah do 40 kg, s rozlišením 0,01 kg. Váha umožňuje volit mezi kilogramy a librami pomocí tlačítka „UNIT“. Při vážení je displej podsvícen modrou barvou a má funkci „HOLD“, která po ustálení váhy zobrazí a uloží naměřenou hodnotu. Při vážení ryby ve vážícím saku je možné si sak dopředu navážit a poté pomocí tlačítka „ZERO“ váhu vynulovat. Tím se dosáhne odečtení váhy saku a následné měření je čistá váha ryby. Pro uchopení váhy slouží rukojeť, díky které se váha snadno drží v ruce při vážení nebo je možné ji zavěsit na trojnožku.

Velkou výhodu vidím v použité baterii. Váha je na 9 V baterii, tedy na baterii která je běžně k sehnání ve většině obchodů. Zároveň má na displeji hlídač napětí baterie a tak se snadno pozná, kdy je baterie vybitá. Další zajímavou funkcí je měření teploty. Spolu s váhou se také dodává neoprénové pouzdro, které je výbornou ochranou proti poškození váhy. Závěrem bych chtěl říci, že celkový dojem z tohoto produktu je skvělí a myslím, že v poměru cena/kvalita patří rozhodně k těm nejlepším na trhu. Pro více informací o prodeji tohoto produktu navštivte stránky firmy CHYTIL.

\\ za ppcarp Pavel Bařina