www.ppcarp.cz

Tipy

Vařená kukuřice s methodmixem

V poslední době jsem se začal věnovat lovu s methodmixovým krmítkem. Při takovémto způsobu chytání používám jako krmení vařenou kukuřici, kterou doplňuji zálivkou a zasypu methodmixem. Proto bych se s vámi rád podělil o přesném postupu přípravy. Budu tedy potřebovat cca 2 kg vařené kukuřice, methodmix a betainovou zálivku. V prvním kroku zaliji 2 kg vařené kukuřice cca 200 ml betainovou zálivkou. Nejčastěji používám příchuť oliheň. Následně takto zalitou kukuřici řádně promíchám v kbelíku. Poté promíchanou kukuřici zasypu methodmixem.

Množství methodmixu volím vždy tak, abych celou kukuřici zasypal z vrchu cca 0,5 cm vrstvou methodmixu. Následně kukuřici opět promíchám. Výsledkem by měla být krásně promíchaná kukuřice, kde je každé zrnko obalené jemnou vrstvou methodmixu.

Takto připravené krmení nechám alespoň 2 hodiny odstát v uzavřeném kbelíku. Lepší ovšem je, si krmení připravit den dopředu. Kukuřice se potom lépe spojí s methodmixem a při krmení methodmix z kukuřice neodpadává. Pro krmení používám klasickou krmící lopatku, kterou mohu takto připravené krmení dostat na místo lovu vzdálené až 30 m. Věřím, že se vám tento návod líbil a v praxi jej někdy využijete.

\\ za ppcarp Pavel Bařina 

Použití power gelu s betainovými peletkami

Pro letní chytání se skvělě hodí zatraktivnění nástrah pomocí power gelů a betainových mini-peletek. Toto vše firma chytil nabízí a tak bych rád přidal návod přípravy takto upravené nástrahy, která v letních měsících dobře a rychle funguje. Budeme potřebovat boilie, power gel, betainové minipelety o průměru 1,5mm a samozřejmě boilie jehlu. Boilie navlečeme pod háček pomocí boilie jehly.

Poté boilie navlečené pod háčkem namočíme do vody a obalíme ho v power gelu.

Po obalení boilie v power gelu, opět namočíme boilie ve vodě.

Po namočení boilie obaleného v power gelu, obalíme boilie betainovými minipeletkami.

Poté je nástraha připravena k lovu. Celý postup lze ještě několikrát opakovat a vytvořit tak na boilie několik vrstek z peletek a power gelu.

Po chvilce ve vodě, se začnou peletky s power gelem postupně rozpouštět a vytvářet tak kolem boilie atraktivní mrak z power gelu a peletek.

Přeji Vám mnoho úspěchů a věřím, že se Vám toto zatraktivnění nástrahy osvědčí alespoň stejně jako mně.

\\ za ppcarp Pavel Bařina 

Rybářská bouda na revíru Grádo

Čelákovická organizace od roku 2014 zprovoznila rybářskou boudu na revíru místního významu Grádo 411 139. Jedná se o buňku se dvěma lůžky, kamny a vybaveným kuchyňským koutem (elektrický dvou plotýnkový vařič, mikrovlnou troubou, lednicí, rychlovarnou konvicí a základním nádobím). Bouda má přívod elektřiny na 230V. Voda zde není zavedena a tak je kuchyňská linka vybavena velkým kanystrem s kohoutkem.

DSCN1341 DSCN1351

Užívání rybářské boudy je možné od 1. dubna do konce roku, tedy v období povoleného rybolovu na revíru místního významu Grádo. Více informací najdete na stránkách revíru zde: revir grado

// za ppcarp Pavel Bařina