www.ppcarp.cz

Sezona 2024

Noční vycházka na Labe (Duben 2024)

Uprostřed dubna se mi v hlavě zrodila myšlenka vyrazit k vodě na noc. Zvolil jsem proto variantu večerního lovu s přespáním do rána a než se pořádně rozední, odjet domů. V rámci přípravy jsem si důkladně navázal nové montáže. Celkově mě mělo čekat krásné počasí, jasno, slunečno a na duben poměrně teplo. K vodě to ale naopak přitáhlo další nadšence a tak jsem tuto vycházku trošku přišel o vytoužený klid, který jsem doposud u vody měl.

I tentokrát ale ryby perfektně spolupracovaly a pravidelně mi pípaly na mých prutech. Velké množství záběrů, v akci oba pruty, fungující nástrahy (Pandemie a Booster) mi zase pomohli k velkému počtu ryb, které se mi podařilo zdolat. Musím říci, že letošní rok se zatím daří snad vše „na co sáhnu“. Jediné co mi zatím chybí, je nějaká ta jarní „big mama“. I přesto jsem ale se začátkem sezony nadmíru spokojený a rozhodně jedu dál!

\\ Pavel Jambik Bařina

Začátek dubna na Labi (Duben 2024)

Začátkem měsíce dubna se mi podařilo dostat k vodě na dvě kratší vycházky. K vodě jsem se dostal vždy na cca 5 hodin a proto jsem se opět snažil soustředit zejména na záběry, než nějak selektovat velikost ryb. I tentokrát jsem si místo několik dní dopředu předkrmoval.

Ryby spolupracovaly perfektně a mně se i při takto krátkých vycházkách dařily dělat pravidelné záběry. Při první z vycházek mě přepadla silnější bouřka a já zrovna pořizoval fotku s jedním z říčních krasavců. Promočený jsem musel pár minut přečkat pod deštníkem a poté opět nahodit. Bouřka rybám evidentně „chutnala“, protože po ní se rozjel záběrový maraton, který skončil až v noci. Jezdili střídavě oba pruty. Pod háčkem jsem střídal Pandemie 24mm 2S, Pandemie Kořeněný Tuňák a Booster 2S 24mm.

\\ Pavel Jambik Bařina

S Pájou u vody (Březen 2024)

Je tomu již více jak 4 roky, kdy se mi život zásadním způsobem změnil. I když zpočátku velmi náročné období, které se prostě muselo nějak vydržet a „přežít“, dnes pokračuje něčím úžasným. Mluvím o svých dvou dětech, konkrétně o tom starším z nich, tedy synovi, který mi v poslední době dává čím dál častěji otázku: „Tatínku, kdy zase půjdeme na ryby?“. A jak jsem psal v předchozí zprávě, naposledy tuto větu pronesl po mé vydařené velikonoční výpravě na řece. Neváhám tak ani minutu a hned odpoledne nasedáme do auta a vyrážíme k vodě.

Navštěvujeme chovný rybníček v našem okolí, kde máme po domluvě povolený lov se synem, jelikož místní rybářská organizace tuto vodu využívá právě k výchově mladých rybářů. U vody trávíme krásně slunečné odpoledne, a i tentokrát se nám daří. Na břehu končí dva kapříci a několik dalších druhů menších ryb. Ke konci k nám ještě dorazí z procházky žena s dcerkou a my se tak spokojeni přesouváme na dětské hřiště, na které se obě děti také moc těšily.

\\ Pavel Jambik Bařina

Velikonoce na Labi II. část (Březen 2024)

Druhý den výpravy si přispávám a pruty nahazuji až v 6:00. Slunečné, i když trochu chladné ráno, mě přinutí uvařit si ranní kávu a užívat si začátek příjemného dne ve svém křesílku. Připadám si jako jediný široko daleko. Nikde nikdo, jen já a voda, která doufám je plná ryb 😊. Při mém ranním rozjímání, mě vyruší razantní jízda. Rychle dostávám na podložku prvního ranního kapra a prut znovu nahazuji. Usedám do křesílka s tím, že si začnu připravovat snídani. Bohužel k tomu už nedojde a mě začíná. Pro mě dlouho nezapomenutelná ranní série záběrů, která defacto končí až kolem 14 hodiny.

Poměrně unavený, ale nadmíru spokojený si zvládám připravit oběd a na chvilku ulehám do spacáku. Pruty na pár hodin utichly a já tak před večerem dokrmuji obě lovná místa a pruty přehazuji. Po pár minutách začíná další série záběrů, která je přerušena nutností konce lovu ve 22 hodin. Ráno opět nahazuji až v 6:00. Velmi povedenou výpravu uzavírám dvěma ranními rybami a kolem 9 hodiny začínám balit.

Asi jedna z nejúspěšnějších výprav na řece, co se do počtu ryb týče, pro mě končí. Domů se vracím velmi spokojený a motivovaný k pokračování s taktikou, kterou jsem pro letošek zvolil. Při příjezdu dom, začínám vybalovat a můj 4letý syn mi povídá „Tatínku já chci ale taky na ryby“. Takže v tu chvíli je pro mě plán jasný. Vybalit věci, naobědvat se a vyrazit na místní dětskou vodu, kterou má synek z loňského roku moc rád. No a jak se mu dařilo? O tom zase někdy příště.

\\ Pavel Jambik Bařina

Velikonoce na Labi I. část (Březen 2024)

Velikonoce svátky, které díky dětem pro mě zase získaly na významu. Zároveň to ale již několikátý rok znamená 4 dny pracovního volna a já po úspěšném startu sezony přemýšlím, jak poprvé letos vyrazím s přespáním k vodě. Nakonec padá volba na cca 40hodinový lov rozložený přes dvě noci. K lovu volím stejné místo jako při prvních dvou vycházkách.

I tentokrát si místo pár dní před lovem předkrmuji krmným boilies FISH50 zalitého 2S boosterem. Při lovu mám potom v plánu dokrmovat, dle záběrů. Na háčku opět jedu pandemii kořeněný tuňák 24 mm a druhý prut booster 2S ve 20 mm.

Hned první večer se mi daří udělat rychle první záběry. Na podložce končí několik menších kaprů a já se začínám ujišťovat, že ryby na místě jsou a evidentně jim moje nástrahy chutnají. Ve 22:00 stahuji pruty a ulehám tak spokojený do spacáku s velkým očekáváním do dalšího dne.

\\ Pavel Jambik Bařina

Začátek sezony 2024 na Labi (Březen 2024)

Po náročných pracovních dnech a zimních měsících, jsem se těšil na první jarní vycházky. U vody bývá většinou ještě příjemný klid, slunce začíná svými paprsky příjemně hřát, příroda kolem se nádherně probouzí a celkově chvíle u vody mám brzy z jara asi nejraději. Proto jsem již v průběhu února skládal plány na zahájení sezony a pečlivě si připravoval jak vybavení, tak strategii krmení.

První vycházky k vodě jsem potom podniknul v průběhu března. Je to tu, konečně sedím na břehu mé milované řeky Labe. Užívám si klid a pohodu. Ryby se otáčejí a já pevně věřím v záběr. Lovné místo jsem si pár dní před lovem předkrmoval krmným boilies FISH50 zalité boosterem 2S. Na háčku letos prvně zkouším 24 mm pandemii kořeněného tuňáka a na druhém prutu potom ověřenou kuličku booster 2S ve 20mm. Záběr přichází pár minut po náhozu a já podebírám prvního letošního šupíka. Zbytek pětihodinové vycházky již berou jen tloušti. I přesto odjíždím domů spokojený a po 4 dnech se k vodě vracím. I tentokrát na pár hodin a opět proměňuji jeden záběr v zajímavého šupináče. Tyto dvě vycházky tak končím spokojený, že se mi vždy podařil záběr od kapra.

\\ Pavel Jambik Bařina