www.ppcarp.cz

Naše začátky

„Jak to vlastně celé začalo?“

Bylo nám sedm let, když jsme od našeho dědy dostali k Vánocům svůj první rybářský prut. Vzhledem k tomu, že děda působil dlouhou řádku let u rybářské stráže jezdívali jsme s ním téměř od narození na ryby a také na rybářské brigády (v tu dobu ještě jako přihlížející na pracující :-D).

V osmi letech dostáváme první povolenku k lovu ryb. A začala zhruba 6 letá éra lovu na rybníku v Ostré. Na ryby jsme se  dostali pouze v letních měsících, když jsme do Ostré jezdili s rodiči na celé prázdny do kempu s karavanem. Byli to kruté začátky, protože jsem oba byli příliš mladí a nezkušení a všechny věci ohledně lovu ryb jsme se učili úplně sami (např.: jak pracovat s brzdou, jak navazovat háčky, jak napichovat návnadu atd…), prostě jsme různě zkoušeli až to vyšlo.  Za celou sezonu (která pro nás byla v tu dobu pouze červenec a srpen) jsme tak chytli sotva jednoho kapříka. Ve 12ti letech musíme s rybařením skončit, jelikož jsme začali rekonstruovat náš nový dům a o prázdninách tak nebyl čas jezdit do kempu.

Úplně první kapřík, kterého Petr chytil na vařenou kukuřici…46cm

Jenže v 15 letech se nám do rukou dostávájí filmy od Milana Zelenky. Všechny byly zaměřené na kaprařinu. A my se poprvé dozvídáme o metodě chyť a pusť a zároveň o lovu velkých kaprů. Okamžitě se nám začíná honit hlavou myšlenka začít znovu rybařit. A to také uskutečňujeme. Tentokrát se ale od začátku začínáme orientovat pouze na lov kaprů. Všechno nadšení ale opadá, když po dvou sezonách nemáme kapra nad 60cm, což byla naše první stanovená hranice A tak další rok v zimě začínáme hledat více informací o lovu velkých kaprů a dozvídáme se spoustu užitečných rad a typů. Poprvé také poznáváme nástrahu jménem boilies. A je to tu, první ryba nad 60cm konkrétně 62cm. Vše se začíná obracet k našemu snažení. A skutečně vše začíná být tak jak má, když zhruba po 14ti dnech chytneme kapra 75cm 8kg. Následuje spousta dalších ryb kolem 70ti centimetrů a my si dáváme další hranici dostat kapra přes 10kg.

Léto u vody v roce 1998

Neskutečné! V den našich narozenin si dáváme vysněný dárek v podobě kapra 88cm a 14kg. V této sezoně ještě ulovíme jednoho kapra nad 10 kg, lysce 79cm 10,2kg a spoustu kaprů těsně nad 70cm. Na konci téhož roku se dostáváme do kontaktu s firmou CHYTIL se kterou se domlouváme, na spolupráci v oblasti krmení, návnad a nástrah. A tak natěšeni na další sezónu dokupujeme potřebné vybavení pro skutečný lov kaprů a začínáme uskutečňovat první delší výpravy a ten opravdový adrenalin kaprařiny začíná…