PPcarp team

Sezona 2019

Svazová řeka (Červen 2019)

Během jednoho týdne jsem se dostal 4x na řeku Labe a kromě poslední vycházky jsem byl vždy úspěšný. Celý týden se nesl v duchu tropických dní a proto jsme se k vodě vypravil vždy až okolo sedmé hodiny večerní, kdy už byly podmínky o něco přívětivější. Vždy jsem vyrazil na 3 až 4 hodiny. Poslední dobou se snažím aplikovat častější vycházky na kratší dobu a nebýt u vody přes noc. Lov ryb nonstop ještě není povolen (a i když pak bude, tak je u vody akorát nepořádek a hluk) a zdolávání kapra za denního světla je pro mě vždy zábavnější a souboj si užiji mnohem víc. Sedět na křesílku a pozorovat, jak se příroda pomalu chystá na spánek je prostě nádherné. To vše mi právě tyto krátké vycházky umožňují.

Na řece jsem nevymýšlel nic světoborného, i když to nevymýšlím nikdy, protože to neumím 😊. Tedy na oba pruty jsem si připravil klasické potápivé boilie. Na jeden pruty jsme nastražil 20mm kuličku mraženky Pitbull Superfish, který vždy máčím v turbodipu Brusinka a na druhý pruty jsem nastražil stejně velkou kuličku hotovky Chiméry red. Nakonec jsem zdolal čtyři kapry, kteří vždy přesahovali hranici 70cm. Bohužel se mi nepodařilo pokořit hranici váhy 10+, ale to pro mě není zásadní. Kapři byli nádherní a souboje byly vždy „labské“, tak jak by to mělo být. Největší kapr byl šupináč 80cm, 8kg, který mi zabral na kuličku Pitbulla.
Uvidím v dalších týdnech jak budu dále pokračovat. V plánu mám nyní další podobnou výpravu, kde bych alespoň 3 – 4x za týden navštívil stejný úsek řeky, ale jiné místo. No a uvidíme, zda tam se nějaký kapří velikán nechá zlákat na mé sladkosti 😊

\\ za ppcarp Petr Bařina

Svazová řeka (Květen – Červen 2019)

Letos jsem na svou oblíbenou řeku vyrazil později, než jsem původně plánoval, jelikož mi první vycházka vyšla až v polovině května. K vodě jsem vždy vyrážel maximálně na tři hodiny. Proto jsem se snažil lovné místo průběžně krmit mixem Pitbulla s Tuňákem. Na prvním prutu jsem zkoušel tuňáka ASA s pop-up česnek, na druhém mraženku Pitbull Superfish s AMK oliheň.

Hned při první vycházce jsem si osobně vyzkoušel aktuální teplotu vody, když jsem při nabírání vody do vědra uklouzl po kamenech nohama do vody :-). Jako by celá tahle nehoda odstartovala sled špatných událostí. První tři vycházky jsme byl kromě jednoho tlouště a menšího sumce zcela bez záběru. Na dalších vycházkách jsem sice začal dělat záběry od kaprů, ale bohužel jsem na břeh dostal jen jednu rybu, kapra o váze 12.8 kg s délkou 83 cm!

Musím říci, že jsem na řece čekal trošku lepší začátek sezony. Vzhledem k omezenému času který jsem doposud měl, jsem byl ale nakonec nesmírně šťastný za krásného prvního letošního kapra z řeky, který navíc hned překonal hranici 10 kg.

\\ za ppcarp Pavel Bařina

Svazová tůň (Červen 2019)

Začátkem června jsem společně s přáteli podnikl odloženou akci na tůň, kde se obvykle scházíme v den pálení čarodějnic. Letos jsme ale byli nuceni čarodějnice slavit jinde, a tak jsme k této vodě vyrazili až nyní.

Na prvním prutu jsem zkoušel hotovku Chiméra Red, kterou jsem házel před silně prorostlé Stulíkové pole. Zároveň jsem k tomuto prutu dokobroval cca 0,5 kg Chiméry Red. Druhým prutem jsem pomocí methodmixu a kukuřice Sweet Corn zkoušel prochytávat volnou vodu přede mnou.

Za poměrně krátkou dobu se mi podařilo udělat několik záběrů, které jsem proměnil v menší ale krásné kapry. Byl jsem moc rád, že jsem na tuto akci vyrazil a celkem hezky si zachytal. Labe mi totiž svoje poklady v letošní sezoně zatím tají a jediné co na něm vždy zaručeně chytím, je klíště.

\\ za ppcarp Pavel Bařina

Chovná pískovna II (Květen 2019)

Na první letošní vícedenní výpravu jsem se vydal ve společnosti mého bratra Petra a mých dvou pracovních kolegů Matěje a Michaela. Celou akci jsme dopředu naplánovali na soukromý revír, který má větší obsádku ryb do 75 cm a jen několik kaprů přes 10 kg. Proto jsme pevně doufali, že se budeme hlavně bavit větším počtem záběrů. Z tohoto důvodu jsem první den na jednom prutu zvolil lov s methodmixovým krmítkem a pod háček dával čerstvě ukoulené mražené boilies „Mléčná Kukuřice“. Druhý prut jsem si rozkrmil na volné vodě zhruba 1 kg mraženkou Pitbull SuperFish s AMK Oliheň a pod háčkem zkoušel právě jednu kuličku Pitbulla doplněnou PVA.

Hned od prvního náhozu jsem začal dělat překvapivě více záběrů na „Pitbulla“. Proto jsem druhý den methodmix převázal a místo zakrmil Kořeněným tuňákem s AMK česnek/ASA. Nádherné rybaření plné záběrů a krásných kaprů se dařilo na jedničku, a já jen přemýšlel, jak zdolat nějakého místního velikána. Poslední večer jsem si při kontrole prutů všiml několika kaprů přímo pod břehem. V tuto dobu jsem na svých obvyklých místech neměl moc záběrů, proto jsem zkusil zhoupnout zhruba 2 m od břehu prut s Pitbullem. Tato taktika vyšla dokonale. Během dvou hodin jsem na tomto místě zdolal dva krásné kapry přes 10 kg 🙂

Myslím, že celá akce vyšla úplně ve všem a já jsem rád, že máme zase na co vzpomínat. Jsem si jist, že s našimi kolegy opět naplánujeme nějakou společnou výpravu, protože jak psal brácha ve svém příspěvku, kluci jsou bezva parťáci.

\\ za ppcarp Pavel Bařina

Chovná pískovna I (Květen 2019)

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se společně s dvěma kolegy z práce vydali na společnou výpravu za kapry. Výprava trvala tři dny a musím říct, že se povedla na jedničku s hvězdičkou. Nejen, že kluci jsou skvělí parťáci, ale i počasí a kapři spolupracovali. Navíc na celém revíru jsme byli pouze my čtyři, což byl neocenitelný benefit. Za tři dny lovu jsme nachytali spoustu kaprů. Já osobně jsem dostal na břeh 29ks, dva mi spadli a jeden záběr jsem seknul do prázda. Opravdu velké množství a přitom jsem nachytal ze všech nejmenší počet ryb 🙂

Celou výpravu jsem odchytal na dva druhy boilie. Pitbull Super Fish + AMK Oliheň, který jsem dipoval turbodipem Brusinka a druhým boilie byl Kořeněný Tuňák + AMK Česnek, který jsem dipoval turbodipem Játra. 16 karů jsem chytil na „Pitbulla“ a 13 na „Tuňáka“. Největší kapr, kterého jsem dostal do podběráku, měřil krásných 81cm a vážil 9.5kg. Byl to dlouhý šupináč, kterému zachutnala jedna 22mm kulička „Tuňáka“. Obě montáže jsem pokládal do hloubky cca 7 – 8 metrů.

Opravdu velmi povedený „teambuilding“, který určitě zase příští rok zopakujeme. Snad už nám tentokrát vyjde plán „A“, tedy dostat se na vodu, kde plavou kapři 15kg+. To bude jízda …

Závěrem bych rád poděkoval Matějovi a Michaelovi, za super společnost a také musím smeknout klobouk před Michaelem, jaký udělal pokrok oproti minulému roku. Díky Conti týme 🙂

\\ za ppcarp Petr Bařina